KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052184
nr 1405 2184
Elisabeth Warling
(1858-1915), Sverige
Elisabeth Warling (1858-1915), landskap. Signerad, akvarell, 34x23, yttermått inklusive ram: 52x40 ca
Elisabeth Warling, svensk bildkonstnär född 1858, död 1915.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:14:47
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Elisabeth Warling
Läs mer om Elisabeth Warling